Zavrieť

Close

Honda Urban EV

PRIESTOR Z BUDÚCNOSTI

Pozrite si jedinečný interiér nášho elektrického prototypu so zobrazením palubnej dosky po celej šírke vozidla. Už čoskoro bude predstavený na marcovej výstave Motor Show v Ženeve. Technológie zamerané na užívateľa sú prezentované v čistom a jednoduchom dizajne, ktorý vytvára príjemnú a uvoľnenú atmosféru. Tento zážitok navždy zmení spôsob, akým riadite. Pre viac informácií sa neváhajte prihlásiť k odberu noviniek.

Trojštvrťový pohľad spredu na model Honda Urban EV Concept v meste.
Trojštvrťový pohľad spredu na model Honda Urban EV Concept v meste.

PRIPRAVTE SA NA ELEKTRICKÚ ÉRU HONDA

Čakanie je takmer na konci a nebude už trvať dlho, než svetová premiéra prototypu nášho elektrického auta uzrie svetlo sveta. Dozrel čas pre elektrický model Honda a vy sa môžete dozvedieť viac o skúsenostiach s jeho riadením a o našej vízii.

Posunúť

Čisto elektrické vozidlo

„Náš koncept Urban EV Concept je autentickou realizáciou myšlienky spoločnosti Honda „Robme veci jednoducho“, vďaka čomu sa automobily dostávajú bližšie k srdciam ľudí.“ Makoto Iwaki, kreatívny riaditeľ divízie výskumu a vývoja spoločnosti Honda.

Je to jednoduché

Pozrite sa na to, aké by to bolo riadiť náš elektrický model Honda.

Elektrická jazda

Predstavte si, ako riadite elektromobil Honda.

Sedíte pohodlne v tichom a izolovanom prostredí. Nie sú tu žiadne prevodové stupne a mierny tlak na plynový pedál plynule zvýši energiu dodávanú z čistého, efektívneho zdroja bez emisií. Vitajte v novom veku jazdenia vo vozidlách Honda.

Rozvíjanie myšlienky

Oživenie konceptu.

Urban EV bude prvým masovo vyrábaným elektrickým vozidlom od spoločnosti Honda poháňaným akumulátormi, ktoré sa bude predávať v Európe. Elektrické vozidlá v rôznych formách sa však používajú už viac než 100 rokov. Myšlienka nie je nová, no technológia áno. Pri práci na modeli Urban EV Concept naši dizajnéri a inžinieri hľadali nové spôsoby, ako zrealizovať tieto nápady a dospeli k záveru, že najdôležitejšia je jednoduchosť. Výrazne sa znížil počet pohyblivých súčastí. Je to len zlomok v porovnaní s tým, koľko ich nájdete v bežnom vozidle. To znamená väčšiu energetickú účinnosť a menej údržby.

Trojštvrťový pohľad spredu na model Honda Urban EV Concept vo vývoji.
Model Honda Urban EV Concept vo fáze výskumu a vývoja.

Tím výskumu a vývoja spoločnosti Honda získal ocenenie 2018 Car Design za koncept Honda Urban EV, ktorý je dôležitým príspevkom k rozvoju automobilového priemyslu.

Líder v oblasti elektrických riešení

Je čas prejsť na čisto elektrický pohon.

Doba nabíjania elektromobilu závisí od veľkosti vozidla a kapacity batérie. Typický čas nabíjania pre automobily poháňané výhradne elektrickou energiou prostredníctvom štandardnej elektrickej zásuvky v domácnosti je šesť až osem hodín. Väčšinu elektromobilov možno pripojiť aj k staniciam rýchleho nabíjania, ktoré môžu za 30 minút nabiť až do 80 % kapacity akumulátora.

Dojazd elektromobilu

Väčšina nových elektromobilov má dojazd 100 míľ alebo viac v závislosti od kapacity akumulátora. Vzhľadom na to, že veľká časť Európanov cestuje menej než 63 míľ denne a priemerný vodič v Spojenom kráľovstve prejde len 25 míľ, potom je 100 míľ dostatočný dojazd na každodenné používanie.

Výrez nabíjacieho vybavenia Honda.
Model Honda Urban EV pripojený k nabíjačke.

Honda Power Manager Concept

Toto riešenie bolo predstavené spoločne s vozidlom Urban EV Concept vo Frankfurte. Ide o inteligentný systém umožňujúci efektívnejšie uloženie energie, ktoré distribuuje energiu vyrobenú z obnoviteľných zdrojov na domáce použitie alebo na opätovný predaj prevádzkovateľovi siete.

Technický výkres zobrazujúci rôzne druhy nabíjania vozidiel značky Honda.

Úspora energie

Pokročilá technológia je neoddeliteľnou súčasťou atraktívneho, minimalistického dizajnu.

Úžasný elektromobil Honda Urban EV, ktorý bol prvýkrát predstavený na Tokijskom autosalóne, už nie je konceptom – stáva sa realitou. Prečo stojí za to vybrať si elektromobil? Jazda elektromobilom je lacnejšia a náklady na údržbu sú nižšie než pri vozidlách s benzínovým alebo dieselovým motorom. Výsledkom je, že ekologická jazda nie je len o starostlivosti o životné prostredie, ale aj o vašu peňaženku.

Detailný záber na volant modelu Honda Urban EV Concept.
Detailný záber na napájanie modelu Honda Urban EV Concept z akumulátora.
Trojštvrťový pohľad zozadu na model Honda Urban EV Concept.
Trojštvrťový detailný pohľad zozadu na model Honda Urban EV Concept.

Najlepší koncept

Koncept Urban EV, ktorý získal cenu v rámci renomovaného ocenenia Car Design Award 2018, bol opísaný ako vozidlo, ktoré „má tak veľmi potrebný zmysel pre osobný priestor v elektromobile“. Sami sa o tom presvedčte.

Skontaktujte sa s nami

Model Urban EV Concept teraz ožil.

Vozidlá s elektrickým pohonom sa stále vyvíjajú. Stojí za to, aby ste sa zaregistrovali a získali naše najnovšie informácie a správy o pokroku v práci na prototype Urban EV.

Prihlásiť sa k odberu noviniek